Mityngi pływackie

Pierwszy Mityng zorganizowaliśmy na 5. Urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w 2011 roku.

Mityng pływacki – pierwsze nasze większe zawody sportowe, eksperymentalne, pamiętane do dziś. Większe… wydawało nam się, że organizujemy duży Mityng. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Mityng tak się rozwinie, że będziemy musieli wprowadzać limity zawodników, następnie kolejne limity i kolejne. Na nasz Mityng przyjeżdża ponad stu zawodników, wraz trenerami, opiekunami. Całe wydarzenie gromadzi około 250 osób. I zawsze są pierogi.

Nie byłoby Mityngu gdyby nie oddani pracownicy i wolontariusze Fundacji REPI, dla których jest to ogromne wyzwanie i równie ogromna, jak nie większa, radość. Dziękujemy. Nie byłoby Mityngu, gdyby nie zawodnicy i trenerzy – to oni sprawiają, że jest tyle emocji, pokonują siebie. Nie muszą wygrywać, aby być wygranymi. To dzięki nim mamy łzy w oczach. To oni sprawiają, że mamy poczucie sensu pracy. Dziękujemy. Nie byłoby Mityngu gdyby nie sponsorzy – dzięki nim możemy zakupić nagrody, poczęstunek, przygotować wszystko co powinno być przygotowane, zorganizować się. Dziękujemy.

Nie byłoby Mityngu gdyby nie Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, która od lat jest współorganizatorem wydarzenia. Dziękujemy.

Inspirowaliśmy się Mityngiem pływackim organizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie.

Nasz Mityng jest inspiracją dla innych organizacji, które chcą organizować tak dobre wydarzenie jak my. Dzieje się tak m.in. w Nowym Sączu, w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ostatni, IX Mityng odbył się w 2019 roku. W latach 2020 i 2021 pandemia koronawirusa wstrzymała jego organizację. Jest rok 2022, spokojny pod tym względem. Planujemy przeprowadzić go we wrześniu.

 

Skip to content