5 maja w Polsce obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a w Europie w Europie obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Wciąż należy przypominać, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są ludźmi. Mają oni niezbywalną godność człowieka. Mają prawo do realizowania swoich pragnień, dążenia do szczęścia – tak samo jak każda osoba.

Powstała nawet Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych (Dz.U. 2012 poz. 1169) uświadamiająca i strzegąca praw osób z niepełnosprawnościami sankcjonując, że mogą tak samo uczestniczyć w życiu społecznym, zawodowym, osobistym. Mogą być szczęśliwi. Szczęśliwi w ich odczuciu.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI realizują się tak, jak oni sobie wyobrażają swój byt. W drodze do samorealizacji traktowani są podmiotowo, partnersko. Profesjonaliści Warsztatu towarzyszą im w tym, wspierają, podążają za nimi. To uczestnicy są osobami decyzyjnymi.

Uczestnicy WTZJP2, wraz z terapeutami, przygotowali krótki film, w którym prezentują wycinek swojego życia – mówią co mogą, co robią oraz czego pragną.

Można go obejrzeć na platformie YouTube, Facebook, oraz Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *