REPI - Fundacja Rozwoju Edukacji - Pracy - Integracji
GŁÓWNAAKTUALNOŚCIO FUNDACJI1%WARSZTATJAK POMÓC?KONTAKT
 

17.03.2022

OFERTA PRACY NA STANOWISKU FUNDRAISER

 
       
 

Fundacja REPI z siedzibą w Tarnowie, zajmująca się pracą w środowisku lokalnym na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz informowania o ich potencjale

poszukuje osoby na stanowisko:

FUNDRAISER

Forma zatrudnienia: umowa o pracę, cały etat
Praca: od 04.05.2022 r.
Miejsce pracy: praca hybrydowa, częściowo w Tarnowie, częściowo on-line

Zakres obowiązków:

 • pozyskiwanie funduszy od darczyńców instytucjonalnych, biznesowych i prywatnych;
 • kreowanie, rozwój oraz wprowadzanie w życie strategii fundraisingowej;
 • wyszukiwanie, nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z darczyńcami indywidualnymi i biznesowymi;
 • przygotowywanie planów oraz indywidualnych propozycji współpracy dopasowanych do potrzeb i specyfiki poszczególnych darczyńców (redagowanie materiałów, ofert sponsorskich, listów fundraisingowych itp.);
 • zarządzanie współpracą z darczyńcami (w tym m.in.: obsługa dokumentacji i raportów z zawieranych umów z darczyńcami i sponsorami; przygotowanie raportów, newsletterów itp.);
 • budowanie relacji z darczyńcami;
 • ścisła współpraca z zarządem w realizacji zadań zawodowych.

Wymagania:

 • otwartość na kontakty i budowanie relacji;
 • umiejętność prowadzenie prezentacji i negocjacji;
 • umiejętność redagowania informacji – tzw. „lekkie pióro”, w tym także zdolność do przejrzystego raportowania swoich osiągnięć;
 • bardzo dobra organizacja pracy oraz samodzielność;
 • wysoka kultura osobista i nienaganna prezencja;
 • gotowość do podróży służbowych;
 • Prawo jazdy kategorii B.

Mile widziane:

 • znajomość specyfiki funkcjonowanie organizacji pozarządowych.

Oferujemy:

 • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełny etat;
 • urlop za lata pracy;
 • czas wolny na profilaktykę zdrowia;
 • zgrany, pomocny, zaangażowany zespół tworzący dobrą atmosferę i jednocześnie wysoki poziom wymagań zawodowych;
 • narzędzia pracy dostosowane do stanowiska pracy i do indywidualnych potrzeb osoby zatrudnionej;
 • otwartość na propozycje zmian, ulepszeń.

Osoby zainteresowane pracą prosimy o przesłanie CV wraz ze zdjęciem oraz listem motywacyjnym na adres mailowy: praca@repi.pl

 
 
 

21.10.2021

WARSZTAT WŚRÓD NAJLEPSZYCH

 
       
 

Prowadzony przez Fundację REPI Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II został uznany za jeden z pięciu najlepszych, spośród 127., podmiotów reintegracyjnych w Małopolsce.

To trzecia z rzędu nominacja Warsztatu do nagrody w tej kategorii Konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej. W minionym roku otrzymaliśmy wyróżnienie.

Podmioty reintegracyjne to: warsztaty terapii zajęciowej, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej i zakłady aktywności zawodowej. Mają one za zadanie przygotować osoby wykluczone społecznie lub zagrożone takim wykluczeniem do prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego lub zatrudnienia w nim albo zatrudnienia na chronionym bądź otwartym runku pracy.

Konkurs organizuje Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

 
 
 

09.09.2021

O SZACUNKU I GRANICACH – SZKOLENIE

 
       
 

Czym są granice? Na czym polega szacunek do siebie? Tego uczyli się opiekunowie i uczestnicy prowadzonego przez Fundację REPI Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, podczas specjalnego szkolenia. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Granice w dorosłym życiu osób z niepełnosprawnościami”. Ich celem było uświadomienie opiekunom i osobom niepełnosprawnym istnienia osobistych granic, konieczności ich określania, a także ich przestrzegania w relacjach z innymi.

Zajęcia w ramach szkolenia „Granice w dorosłym życiu osób z niepełnosprawnościami” poprowadziła pani Barbara Płaczek – specjalistka seksuologii, terapeutka i pedagog, specjalizująca się w pracy z osobami z niepełnosprawnością. Szkolenie przybliżyło wiele istotnych problemów i wskazało sposoby ich rozwiązywania. Zdobyta wiedza z pewnością ułatwi rozpoznawanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ich respektowanie w codziennym życiu.

 
 
 

29.04.2021

PODNOSZENIE STANDARDÓW USŁUG

 
       
 

Fundacja REPI wraz z MOKESem podnosi standardy usług realizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej poprzez rozwój współpracy w środowisku lokalnym. Odbywa się to w ramach inicjatywy pn. „Aktywni na Źródlanym Szlaku”.

W ramach inicjatywy obyła się wizyta studyjna uczestników i pracowników Warsztatu w Ciężkowicach, przyjęliśmy w Warsztacie gości z Ciężkowic, zaprojektowaliśmy 6 wzorów gadżetów promocyjnych dla samorządu Gminy Ciężkowice, możliwych do wdrożenia do produkcji w ramach działalności Warsztatu, przekazaliśmy 50 szt. zaprojektowanych przez nas gadżetów.

Inicjatywa była realizowana przez Fundację REPI na rzecz Warsztatu i trwała od listopada 2020 r. Została ona sfinansowana w ramach projektu pn. „Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej – etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 Region spójny społecznie, Działanie 9.3 Wsparcie ekonomii społecznej, typ projektu B Działania koordynacyjne w obszarze ekonomii społecznej prowadzone na poziomie regionalnym.

Zdjęcia z realizacji inicjatywy znajdują się na stronie http://wtzjp2.pl/2021/04/29/aktywni-na-zrodlanym-szlaku/#galeria

 
 
 

15.02.2021

NOWE FORMY REHABILITACJI

 
       
 

Fundacja REPI uruchomiła nową formę aktywizacji, rehabilitacji i terapii dla osób z niepełnosprawnościami, w tym absolwentów SOSW ale nie tylko - Zajęcia Klubowe.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, po siedem godzin dziennie. Uczestnicy zajęć mogą liczyć na terapię zajęciową, rehabilitację ruchową, terapię psychologiczną, zajęcia z rozwoju osobistego. Uczestnicy biorą udział też w treningu ekonomicznym czyli otrzymują pieniądze, którymi uczą się gospodarować. Można także uzyskać zwrot kosztów za dojazd komunikacją publiczną.

Chętni na zajęcia powinni posiadać: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Dla mieszkańców Tarnowa, powiatu tarnowskiego lub jakiegokolwiek innego

Zapraszamy do Fundacji REPI, przy ulicy Hodowlane 6 w Tarnowie, tel. 146273503.

I jeszcze jedna ważna sprawa. Bezpłatnie! Zajęcia klubowe WTZ JP2 prowadzone są w ramach umowy o prowadzenie zajęć klubowych w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ” finansowanego ze środków PFRON.

 
 
 

15.01.2021

NASZE FILMY PROMOCYJNE

 
       
 

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Na tę okazję przygotowaliśmy filmy z informacją o tym co robimy z otrzymywanymi od Państwa pieniędzmi (kupiliśmy samochód) i na co zmierzamy je przeznaczyć.

Zachęcamy do obejrzenia filmów, do udostępniania ich i oczywiście do przekazywania nam 1% podatku. 1% - pełnia rozwoju. KRS 0000 340 823.

 
 
 

31.12.2020

EKONOMIZACJA – PIERWSZE EFEKTY

 
       
 

Fundacji REPI w ramach inicjatywy „Łączymy żywioły” miała wytworzyć 12 prac, które będą promowały działalność i wpłyną na zwiększenie ilości klientów, a jednocześnie będą wynikiem odnalezienia i przywrócenia życia lokalnym walorom dziedzictwa kulturowego.   

Prezentujemy więcej niż 12 prac, które powstały w ramach inicjatywy. Jest to wybór tego co mogą stworzyć pracownicy z podopiecznymi Fundacji. Każda praca powoduje powstanie kolejnych pomysłów. Każde działanie jest zdobyciem wiedzy, i jeszcze większej niewiedzy, poszerzeniem pola poszukiwań, eksperymentów. Każda kolejna praca jest bardziej doskonała. A to dopiero początek…

Zdjęcia powstałych prac znajdują się na stronie http://wtzjp2.pl/2020/12/31/efektowne-efekty-inicjatywy. Zapraszamy do dzielenia się nimi.

Zapraszamy na zakupy!

Inicjatywa „Łączymy żywioły” dofinansowana jest w ramach projektu Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 Region Spójny Społecznie, Działanie 9.3 Wsparcie Ekonomii Społecznej, Typ projektu A (działania wspierające rozwój ekonomii społecznej, obejmujące usługi: animacji lokalnej, rozwoju ekonomii społecznej oraz wsparcia istniejących podmiotów ekonomii społecznej) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 
 
 

29.12.2020

KALENDARZ NA 15. URODZINY WARSZTATU

 
       
 

W 2021 roku, prowadzony przez Fundację REPI, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II będzie obchodził 15-te Urodziny.

Na tę okazję przygotowaliśmy kalendarz pełen wspomnień. Dziś, jako zapowiedź, prezentujemy okładki. Każdego pierwszego dnia miesiąca będziemy publikowali jedną kartkę kalendarza na stronie www.wtzjp2.pl. Będą to pliki odpowiedniej rozdzielczości, np. do samodzielnego drukowania lub jako tapeta na telefon. Wyczekujcie ich. Szukajcie się na zdjęciach. Udanej zabawy.

Wersja papierowa Kalendarza, w ograniczonej ilości, dostępna jest w Warsztacie.
Zdjęcia do kalendarza wybrała Pani Anna Niziołek a opracowała go graficznie Pani Iwona Surman.

Szczęśliwego jubileuszowego roku!

 
 

14.12.2020

WYRÓŻNIENIE DLA WARSZTATU

 
       
 

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację REPI został wyróżniony w X edycji konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2020 w kategorii „Razem przeciw COVID – najlepsza inicjatywa ekonomii społecznej”. Warsztat okazał się szczególnym spośród 17-tu nominowanych do narody. Z dyplomem powiązana jest nagroda finansowa w kwocie 2500,00 zł.

Ta kategoria konkursu miała na celu uhonorowanie organizacji, które podejmują inicjatywy przeciwdziałające negatywnym skutkom pandemii koronawirusa w lokalnych społecznościach. W laudacji uzasadniającej werdykt Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej czytamy „za szybkie zaadoptowanie systemu wsparcia terapeutycznego dla osób z niepełnosprawnością do funkcjonowania on-line oraz za realizowaną w trójsektorowym partnerstwie inicjatywę opieki nad osobami starszymi, w którą czynnie zaangażowali się pracownicy Warsztatu”.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje Pracownikom Warsztatu za ich ponadstandardowe działania, w które włączają się z dobrej woli, w ciszy, bez blasku fleszy. Dziękujemy, że wykorzystują swoje zasoby do zmieniania świata czyniąc go lepszym.

Konkurs Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej – etap II” (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, w ramach poddziałania 9.3 Wsparcie ekonomii społecznej). Fundatorami  nagród w tegorocznym konkursie byli Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., Wiśniowski Sp. z o.o. S.K.A., Województwo Małopolskie. Patronat honorowy objął Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.

 
 
 

30.11.2020

EKONOMIZACJA – ULOTKI HANDLOWE

 
       
 

Fundacji REPI w ramach inicjatywy „Łączymy żywioły” wydała ulotki z ofertą wytwarzanych prac. Na ulotce znajdują się głównie prace, które są efektem rozwoju działalności, tj. uruchomienia pracowni ceramiki. Są na niej także prace z dotychczas istniejących pracowni.

Zapraszamy do udostępniania ulotek!
Zapraszamy na zakupy!

Inicjatywa „Łączymy żywioły” dofinansowana jest w ramach projektu Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 Region Spójny Społecznie, Działanie 9.3 Wsparcie Ekonomii Społecznej, Typ projektu A (działania wspierające rozwój ekonomii społecznej, obejmujące usługi: animacji lokalnej, rozwoju ekonomii społecznej oraz wsparcia istniejących podmiotów ekonomii społecznej) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 
 
 

28.10.2020

FUNDACJA ZNÓW POMAGA

 
       
 

II fala pandemii koronawirusa - II fala udzielanego wsparcia dla mieszkańców Tarnowa przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI. 

Zrobimy zakupy artykułów spożywczych, leków i dowieziemy je osobom niesamodzielnym. Sama usługa zakupu i dowozu jest bezpłatna, natomiast za zakupione artykuły trzeba zapłacić. Zamówienia można składać pod numerem telefonu +48146880043.

Nasz psycholog wesprze w czasie rozmowy pod numerem tel. +48600240223

 • w poniedziałki w godz. 11:30-13:30,
 • we wtorki w godz. 11:30-13:30,
 • w środy w godz. 08:00-13:30,
 • w czwartki w godz. 08:00-10:00.

Szczegóły dotyczące akcji Tarnów Pomaga znajdują się na stronie https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Tarnow-Pomaga-odslona-druga

 
 
 

14.10.2020

MITYNG PŁYWACKI ZA ROK

 
       
 

Zapraszamy na X Mityng pływacki osób z niepełną sprawnością, ale dopiero za rok. Ze względu na sytuację pandemiczną przeniesiemy to ważne wydarzenie na bezpieczniejsze czasy. Mamy nadzieję, że jesień 2021 roku będzie bardziej łaskawa dla nas wszystkich. Zawodników prosimy o kontynuowanie treningów – olimpiada trwa!
Do zobaczenia!

 
 
 

12.10.2020

MASECZKI NA DRUGĄ FALĘ OD PSONI

 
       
 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie przekazało podopiecznym Fundacji REPI i Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II maseczki. Będą one bardzo przydatne w czasie, gdy całą Polska jest w żółtej strefie. Dziękujemy bardzo!

Wsparcie realizowane jest w ramach projektu „Pomoc osobom niepełnosprawnym i seniorom z Tarnowa i powiatu tarnowskiego w sytuacji zagrożenia”. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie Przeciwdziałania COVID-19.

 
 
 

10.10.2020

14 LAT RAZEM

 
       
 

10 października 2006 roku, po półtora roku trudnych przygotowywań, zaprosiliśmy Uczestników do tego budynku. Od 14-tu lat jesteśmy razem i współtworzymy Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Dziękujemy każdej Osobie, która - choćby na chwilę - weszła na naszą drogę do pełni rozwoju. Jesteśmy wdzięczni za każde doświadczenie. Bóg zapłać!

 
 
 
starsze - archiwum
 
GŁÓWNA | AKTUALNOŚCI | O FUNDACJI | JEDEN PROCENT | WARSZTAT | JAK POMÓC | KONTAKT